Licensed to Rochester Institute of Tech.                  Hy-Tek\'s Meet Manager
           Rochester Summer Track & Field Series Meet #5 - 6/25/2002           
                               Rush-Henrietta HS                               
                                    Results                                    
 
Mixed 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   419 Smith, Carol        10 Unattached                7.64  
  2   446 Turnbore, Faith     10 Unattached                8.07  
  3   452 Sneed, Amber        10 Unattached                8.45  
  4   422 Walker, Clarissa    10 Unattached                8.53  
  5   425 Johnson, Marquel     9 Unattached                9.01  
  6   448 Tyson, Alyssa       10 Unattached                9.14  
  7   450 Hardy, Lashonna     10 Unattached                9.55  
  8   423 Gunner, Centrie      9 Unattached                9.77  
 
Mixed 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   434 Hudson, Woodruff     9 Unattached                7.90  
  2   437 Britton, Joseph      9 Unattached                8.33  
  3   435 Rutledge, Ronnie     9 Unattached                8.58  
  4   439 Payne, Shaquille     9 Unattached                8.90  
  5   460 Johnson, Tajze      10 Unattached                8.95  
  6   430 Wade, Eoem          10 Unattached                9.16  
  7   429 Twillie, Johnnie    10 Unattached               11.54  
 
Mixed 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   445 Cromartie, Brianna  11 Unattached                7.50  
  2   440 Wilburn, Javina     12 Unattached                8.14  
  3   443 Sneed, Toni         11 Unattached                8.21  
  4   441 Twillie, Ciara      12 Unattached                8.28  
  5   464 Slater, Seymone     12 Unattached                9.43  
  6   444 Evan, Shelby        11 Unattached                9.51  
  7   442 House, Cami         11 Unattached                9.69  
 
Mixed 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   433 Jackson, Ryan        9 Unattached                8.10  
  2   528 McCadney, Michael   17 Unattached                8.36  
  3   511 Gaillard, Dan       10 Unattached                8.41  
  4   436 Briscoe, Monroe      9 Unattached                8.70  
  5   432 Walker, Eugene      10 Unattached                8.76  
  6   427 Usher, Jamahl       10 Unattached                8.79  
  7   519 Almekinder, Noah    10 Unattached                9.09  
  8   431 Willis, Jerque      10 Unattached                9.11  
 
Mixed 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   404 Solomon, Taslayvia   8 Unattached                9.14  
  2   405 Freeman, Redell      8 Unattached                9.45  
  3   507 Brown, Elijah        8 Unattached                9.48  
  4   412 Smith, Bakari        6 Unattached               10.22  
  5   413 Thomas, William      6 Unattached               10.40  
 
Mixed 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   474 Mosley, George      20 Unattached                6.38  
  2   364 Dunham, BJ          20 Unattached                6.52  
  3   363 Wilson, Peter       20 Unattached                6.86  
 
Mixed 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   379 Bethune, Al         42 Unattached                6.18  
  2   547 Readname, Cant      35 Unattached                6.44  
  3   378 Miller, Gordon      44 Unattached                6.64  
  4   552 Richards, Terry     36 Unattached                6.69  
  5   381 Burnett, Willie     41 Unattached                6.89  
 
Mixed 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   467 Giles, Brandon      12 Unattached                7.51  
  2   466 Drummond, Alexande  13 Unattached                7.93  
  3   469 Johnson, Brandon    12 Unattached                7.96  
  4   454 Henry, Shaquan      12 Unattached                8.61  
 
Mixed 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   529 Gay, Patrik         17 Unattached                6.59  
  1   394 Moore, Jason        18 Unattached                6.59  
  3   471 Flemming, Kevin     16 Unattached                6.65  
 
Mixed 50 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   447 West, Samantha      10 Unattached                8.39  
  2   421 Hales, TreQuanna    10 Unattached                8.43  
  3   418 Britton, Naquasha   10 Unattached                8.44  
  4   424 Sharpe, Shakay       9 Unattached                8.65  
  5   420 Smith, Tashonna     10 Unattached                8.78  
  6   417 Thomas, Caliche     10 Unattached                8.81  
  7   451 Evans, Brianna      10 Unattached                9.37  
  8   522 McGowan, DeShana     6 Unattached               11.35  
 
Mixed 300 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   434 Hudson, Woodruff     9 Unattached               53.30  
  1   433 Jackson, Ryan        9 Unattached               53.30  
  3   437 Britton, Joseph      9 Unattached               59.91  
  4   436 Briscoe, Monroe      9 Unattached             1:00.42  
  5   435 Rutledge, Ronnie     9 Unattached             1:03.50  
  6   427 Usher, Jamahl       10 Unattached             1:04.06  
  7   432 Walker, Eugene      10 Unattached             1:04.72  
  8   519 Almekinder, Noah    10 Unattached             1:05.21  
 
Mixed 300 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   555 Uche, Emeka         18 Unattached               36.50  
  2   471 Flemming, Kevin     16 Unattached               40.35  
  3   553 Uche, Ify           15 Unattached               40.71  
  4   516 Balkum, Antonio     15 Unattached               48.31  
  5   439 Payne, Shaquille     9 Unattached             1:09.84  
 
Mixed 300 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   399 Scott, Aston        31 Unattached               37.86  
  2   379 Bethune, Al         42 Unattached               38.78  
  3   381 Burnett, Willie     41 Unattached               40.55  
  4   521 Swanson, Dan        50 Unattached               40.64  
  5   539 Ferris, Bill        36 Unattached               44.77  
  6   537 Spitz, Wayne        52 Unattached               45.03  
  7   536 Rasmussen, Ken      50 Unattached               45.32  
 
Mixed 300 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   407 Harris, Deshaun      7 Unattached               57.73  
  2   404 Solomon, Taslayvia   8 Unattached             1:01.33  
  3   405 Freeman, Redell      8 Unattached             1:01.65  
  4   411 Elliott, Deion       7 Unattached             1:02.74  
  5   408 Scissum, Chauncey    7 Unattached             1:05.47  
  6   416 Allen, Tykwaun       7 Unattached             1:08.99  
  7   406 Tyson, Cameron       7 Unattached             1:13.86  
  8   409 Brown, Desmond       7 Unattached             1:27.38  
 
Mixed 1000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   534 Marsh, Chris        20 Unattached             2:55.81  
  2   527 Kyler, Cassidy      17 Unattached             3:10.96  
  3   532 Jones, Dimitrios    18 Unattached             3:15.14  
  4   380 Wallace, Rob        17 Unattached             3:18.42  
  5   373 Boyle, Jim          52 Unattached             3:22.83  
  6   382 Telarico, Dick      62 Unattached             3:53.25  
  7   447 West, Samantha      10 Unattached             3:58.38  
  8   449 Freemean, Reshell   10 Unattached             4:12.18  
  9   438 Rodgers, Cameron     9 Unattached             4:13.71  
 10   517 Stevens, Jarrod     12 Unattached             4:20.28  
 11   514 Stevens, Amarrae    10 Unattached             4:34.87  
 
Mixed 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   523 Murnan, Matt        23 Unattached               40.89  
  2   376 Brennan, Ryan       15 Unattached               44.58  
  3   538 Sorel, Jimmy        16 Unattached               44.78  
  4   383 Thompson, Diane     33 Unattached               48.56  
  5   527 Kyler, Cassidy      17 Unattached               51.21  
  6   360 Schubbe, Katie      19 Unattached             1:00.00  
 
Mixed High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   393 Clark, Matthew      19 Unattached             5-10.00      1.77m 
  2   472 Johnson, Derek      15 Unattached             5-04.00      1.62m 
  3   538 Sorel, Jimmy        16 Unattached             5-00.00      1.52m 
  3   392 Fiduccia, Patrick   17 Unattached             5-00.00      1.52m 
  5   474 Mosley, George      20 Unattached             4-10.00      1.47m 
  6   513 Reidy, Elissa       15 Unattached             4-08.00      1.42m 
  6   533 Pontius, Bill       52 Unattached             4-08.00      1.42m 
  6   526 Marshall, Darryl    18 Unattached             4-08.00      1.42m 
  6   504 Hill, Allison       18 Unattached             4-08.00      1.42m 
 10   397 Clark, Mike         19 Unattached             4-06.00      1.37m 
 11   369 Marelli, James      15 Unattached             4-02.00      1.27m 
 11   468 Smith, Carlton      12 Unattached             4-02.00      1.27m 
 13   465 Bryant, Montgomery  14 Unattached             4-00.00      1.21m 
 14   441 Twillie, Ciara      12 Unattached             3-08.00      1.11m 
 14   510 Gaillard, Jon       11 Unattached             3-08.00      1.11m 
 16   511 Gaillard, Dan       10 Unattached             3-02.00      0.96m 
 16   519 Almekinder, Noah    10 Unattached             3-02.00      0.96m 
 16   440 Wilburn, Javina     12 Unattached             3-02.00      0.96m 
 19   453 Johnson, Toure      12 Unattached             3-00.00      0.91m 
 --   377 Brennan, John       17 Unattached                  NH            
 --   450 Hardy, Lashonna     10 Unattached                  NH            
 --   408 Scissum, Chauncey    7 Unattached                  NH            
 
Mixed Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   357 Brehel, Chris       17 Unattached            12-06.00      3.81m 
  2   371 Ryan, Kevin         17 Unattached            12-00.00      3.65m 
  3   395 Olson, Laura        20 Unattached            10-06.00      3.20m 
  4   368 Husk, Abby          17 Unattached            10-00.00      3.04m 
  5   535 Flood, Curtis       17 Unattached             9-00.00      2.74m 
  6   396 Tau, Emma           16 Unattached             8-00.00      2.43m 
 
Mixed Long Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   528 McCadney, Michael   17 Unattached            21-00.00      6.40m 
  2   474 Mosley, George      20 Unattached            20-10.00      6.35m 
  3   377 Brennan, John       17 Unattached            19-10.00      6.04m 
  4   363 Wilson, Peter       20 Unattached            19-00.00      5.79m 
  4   548 Bennett, Demetrius  27 Unattached            19-00.00      5.79m 
  6   526 Marshall, Darryl    18 Unattached            18-07.00      5.66m 
  7   538 Sorel, Jimmy        16 Unattached            18-01.00      5.51m 
  8   550 Gettings, Chris     16 Unattached            17-06.00      5.33m 
  9   540 Jackson, Kela       16 Unattached            16-10.00      5.13m 
 10   380 Wallace, Rob        17 Unattached            16-07.00      5.05m 
 11   472 Johnson, Derek      15 Unattached            16-04.00      4.97m 
 12   392 Fiduccia, Patrick   17 Unattached            15-05.00      4.69m 
 13   384 Grass, Jessica      16 Unattached            15-00.00      4.57m 
 14   513 Reidy, Elissa       15 Unattached            14-07.00      4.44m 
 15   473 Usher, Tasha        28 Unattached            14-04.00      4.36m 
 16   468 Smith, Carlton      12 Unattached            14-00.00      4.26m 
 17   462 Jones, Tenisha      13 Unattached            13-11.00      4.24m 
 18   541 Aaron, Tiffany      14 Unattached            13-10.00      4.21m 
 19   367 Regis, Jenna        17 Unattached            13-09.50      4.20m 
 20   551 Gettings, Dan       16 Unattached            13-07.00      4.14m 
 21   517 Stevens, Jarrod     12 Unattached            12-07.00      3.83m 
 22   369 Marelli, James      15 Unattached            12-04.00      3.75m 
 23   419 Smith, Carol        10 Unattached            11-05.00      3.47m 
 24   543 Ondeck, Alexandra   14 Unattached            11-03.00      3.42m 
 25   432 Walker, Eugene      10 Unattached            11-01.00      3.37m 
 26   511 Gaillard, Dan       10 Unattached            11-00.00      3.35m 
 27   514 Stevens, Amarrae    10 Unattached            10-11.00      3.32m 
 27   510 Gaillard, Jon       11 Unattached            10-11.00      3.32m 
 29   358 Winn, Sean          13 Unattached            10-09.00      3.27m 
 30   454 Henry, Shaquan      12 Unattached            10-03.00      3.12m 
 31   436 Briscoe, Monroe      9 Unattached            10-02.00      3.09m 
 32   465 Bryant, Montgomery  14 Unattached            10-01.00      3.07m 
 32   519 Almekinder, Noah    10 Unattached            10-01.00      3.07m 
 34   520 Dana, Amy            8 Unattached             9-03.50      2.83m 
 35   455 Ealey, Devin        11 Unattached             9-03.00      2.81m 
 36   439 Payne, Shaquille     9 Unattached             9-02.00      2.79m 
 37   456 Usher, Jasher       11 Unattached             9-01.00      2.76m 
 38   438 Rodgers, Cameron     9 Unattached             8-04.00      2.54m 
 39   518 Clyburn, Courtney    5 Unattached             8-01.00      2.46m 
 40   507 Brown, Elijah        8 Unattached             7-07.00      2.31m 
 41   451 Evans, Brianna      10 Unattached             7-04.00      2.23m 
 42   423 Gunner, Centrie      9 Unattached             4-08.00      1.42m 
 
Mixed Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   503 Straub, Joey        21 Unattached            43-00.00     13.10m 
  2   366 Hall, Michael       31 Unattached            38-07.50     11.77m 
  3   398 Wilkes, Tracy       25 Unattached            38-05.50     11.72m 
  4   387 Pearson, Hank       38 Unattached            37-01.00     11.30m 
  5   516 Balkum, Antonio     15 Unattached            31-03.50      9.53m 
  6   541 Aaron, Tiffany      14 Unattached            27-03.25      8.31m 
  7   509 Pendelton, Demetri  13 Unattached            25-11.25      7.90m 
  8   515 Stevens, Desirae    12 Unattached            24-02.00      7.36m 
  9   434 Hudson, Woodruff     9 Unattached            23-03.00      7.08m 
 10   508 Pendelton, Dominiq  12 Unattached            22-02.50      6.76m 
 11   453 Johnson, Toure      12 Unattached            19-03.00      5.86m 
 12   464 Slater, Seymone     12 Unattached            19-00.00      5.79m 
 13   463 Slater, Stephanie   12 Unattached            18-03.50      5.57m 
 14   429 Twillie, Johnnie    10 Unattached            17-02.50      5.24m 
 15   459 Slater, Chris       10 Unattached            15-09.50      4.81m 
 16   520 Dana, Amy            8 Unattached            14-04.00      4.36m 
 17   519 Almekinder, Noah    10 Unattached            12-06.50      3.82m 
 --   450 Hardy, Lashonna     10 Unattached                  ND            
 
 
 
2 Runner 6400m Relay (alternating 1600’s)
 
1. Greg Rhamlow M17, Joe Fischetti M17               20:05.8 ht
2. Tim Faubert M17, Brian Smith M18                  20:43.2 ht
3. Brad Winn M17, Kenny Winn M21                     23:43.2 ht
4. Lynn Kubeja F16, Shannon Meehan F15               24:03.7 ht
5. Richie Merriam M19, Rich Merriam M47              27:38.9 ht
6. Christine White F14, Haley Roe F15                28:08.9 ht
7. Art Sherry M19, Brian Suhr M18                    dnf
 
 
 
4 x 100m Relay
 
Heat #1
1. Cromartie,Turnbore,Twillie,Sneed                  1:00.97
2. Smith,Hales,Hudson,Freeman                        1:03.64
3. Wilburn,Evan,Sneed,Drummond                       1:08.03
4. Thomas,Walker,Gunner,Sharpe                       1:11.73
 
 
Heat #2
1. Brytant,Giles,Johnson,Smith                         57.08
2. Ealey,Paige,Rodgers,Steward                       1:01.10
3. Walker,Jackson,Rodgers,Hudson                     1:05.84
4. Usher,Briscoe,Henry,Usher                         1:07.22
5. Freeman,Wilson,Thomas,Harris                      1:19.56
6. Elliott,Simmons,Elliott,Solomon                   1:33.23
 
Heat #3
1. Brennan,DeWitt,Gay,McCaudrey                        44.88
2. Bennett,Larkin,Mosely,Pardner                       45.66
3. Scott,Rasmussen,Spitz,Ferris                        51.20
4. Moore,Clark,Flemming,Johnson                        54.16
5. Regis,Marshall,Sorel,Gettings                     1:00.39
 

 

 

 

Meet Director:           Bill Quinlisk

                                    482-6371

                                    billq@frontiernet.net